PANEL LOGOWANIA

sprawdź ile możliwości daje serwis

  • Login:
  • Hasło:

Artykuły: Wydarzenia z kraju

Czy warszawska komunikacja jest punktualna?
Godzina 16.20, stoimy na przystanku. Autobus spóźnia się kilka minut. W końcu przyjeżdża. Wsiadamy zdenerwowani ze słowami na ustach Wiecznie spóźniony!?. Czy rzeczywiście? Poświęćmy chwilę i sprawdźmy, czy stołeczna komunikacja miejska jest niepunktualna, czy wręcz przeciwnie?

Gdańsk: Od 140 lat w Gdańsku jeżdżą tramwaje
Dokładnie (15.05.2013) mija 141 lat, gdy swoją działalność rozpoczęło pierwsze gdańskie przedsiębiorstwo tramwajowe, które jako filia berlińskiego towarzystwa tramwajów konnych (Deutsche Pferdeeisenbahngesellschaft) dokonała milowego kroku w historii naszego miasta: tego dnia zaczęły się pierwsze prace związane z budową trasy tramwaju konnego między Oliwą a Gdańskiem.

Wrocław: Wymyśl żart-wygraj nagrody!
KONTROLER TEŻ CZŁOWIEK - to tytuł nowej kampanii MPK zachęcającej pasażerów do płacenia za przejazd komunikacją miejską i pozytywnego podejścia do kontroli biletowej. Kluczem do sukcesu mają być żarty rysunkowe.Kampania rusza we wtorek 7 maja. W pojazdach MPK pojawią się grafiki z rysunkami Roberta Jagiełłowicza, wrocławskiego artysty-plastyka. To dzięki jego poczuciu humoru i świetnej kresce chcemy wywołać sympatię dla kontroli biletowej i wykonujących tę pracę ludzi. Zwłaszcza wśród tych pasażerów, którym zdarza się jechać na gapę. A zdarzyć się to może każdemu. Problem w tym, że nie zawsze, gdy na jeździe na gapę przyłapie nas kontroler, potrafimy przyjąć mandat ze skruchą i przyznać się do swojego błędu. Zdarzają się tacy pasażerowie, którzy wyładowują swoją złość na kontrolerze biletów. A przecież to też człowiek, który tylko wykonuje swoją pracę. Pracę mająca na celu ochronę interesów wszystkich pasażerów MPK, którzy uczciwie płacą za przejazdy komunikacją miejską.

Warszawa: Klimatyzacja ma działać powyżej 25 stopni Celsjusza
Temperatura na zewnątrz i w autobusach wzrosła (podobnie, jak liczba kontroli przeprowadzonych przez nadzór ruchu ZTM), dlatego przypominamy pasażerom zasady włączania klimatyzacji w pojazdach komunikacji miejskiej. Są one precyzyjne, niezależne od jakichkolwiek dyspozycji i obowiązują wszystkich przewoźników.

Kraków: W Dniu Dziecka baw się z MPK
Takich atrakcji najmłodsi nie znajdą w żadnym innym miejscu Krakowa. W niedzielę, 2 czerwca w godzinach 11.00-14.00 na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze (ul. Brożka 3) dzieci razem z rodzicami będą mogły przeżyć prawdziwą przygodę. Na początek każdy, kto weźmie udział w Dniu Dziecka zorganizowanym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie zostanie zaproszony do najnowszego tramwaju Bombardiera, który zabierze pasażerów w podróż po najważniejszych miejscach zajezdni. Jednym z nich będzie działająca myjnia, w której na co dzień tramwaje przechodzą gruntowne czyszczenie.

Lubi czy nie

Nie oddano jeszcze glosu!